Strona Główna
AKTUALNOŚCI
16.11.2017
W dniach 7-8 listopada 2017r. na terenie urokliwych lasów wokół Gołdapi zostały przeprowadzone Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w biegach przełajowych. Celem zawodów było wyłonienie mistrzyń i mistrzów 16 Dywizji Zmechanizowanej.

st.szer.Katarzyna Pietrzykowska
16.11.2017
Warszawa Wesoła

DRUŻYNA NA MEDAL

Tekst zastępczy

Pierwszego dnia Mistrzostw, zawodnicy a wśród nich reprezentanci 1 Brygady Pancernej, rywalizowali w biegach na dystansie 3000m oraz 8000m. Pomimo trudnej trasy i silnej konkurencji Pancerniacy z Wesołej pokazali, że są w wysokiej dyspozycji biegowej. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: – szer. Paweł SZOSTAK (blog) – 2 miejsce w kategorii mężczyzna do 35 lat na dystansie 8000m; – szer. Anna SZYSZKA (1bz) – 3 miejsce w kategorii kobieta do 35 lat na dystansie 3000m; – st. szer. Łukasz NESTOROWICZ (1bz) – 3 miejsce w kategorii mężczyzna do 35 lat na dystansie 3000m. Drugiego dnia rywalizacji odbyły się biegi sztafetowe. Drużyny składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizowali na dystansie 4x1000 m, natomiast sztafety składające się wyłącznie z mężczyzn konkurowały na dystansie 4x2000 m. Także i tego dnia żołnierze 1 Brygady udowodnili, że należą do najszybszych żołnierzy 16 Dywizji zdobywając 2 medale. Nasza męska sztafeta (st. szer. Paweł MŁODZIKOWSKI, szer. Leszek CHILIMONIUK, st. szer. Łukasz NESTOROWICZ, szer. Paweł SZOSTAK) na mecie zameldowała się jako pierwsza i tym samym zdobyła złoty medal. Sztafeta mieszana ( szer. Anna SZYSZKA, kpr. Mariusz PONIEWOZIK, ppor. Monika DUDEK, st. szer. Konrad KOGUCIUK) z bardzo niewielką stratą do pierwszej drużyny wywalczyła srebrny medal. Po dwóch dniach rywalizacji 1 Brygada Pancerna w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na 2 miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy także kciuki za naszych zawodników, którzy będą nas reprezentować podczas Mistrzostw Wojska Polskiego. .