Strona Główna
AKTUALNOŚCI
30.06.2017
Warunki atmosferyczne jakie ostatnio panują w naszym kraju powodują, że nasi strażacy na brak zajęcia nie narzekają

kpt. Zbigniew Gierczak
30.06.2017
Warszawa Wesoła

Wojskowa Straż Pożarna

Warunki atmosferyczne jakie ostatnio panują w naszym kraju powodują, że nasi strażacy mają pełne ręce ,, roboty ''. Co prawda do czynienia z ogniem mają mniej, za to częściej - z wodą.

Tekst zastępczy

Szalejące w ostatnim czasie gwałtowne wichury i ulewy powodują ogromne spustoszenia i duże straty. Lokalne podtopienia, zalegające na drogach połamane gałęzie, przewrócone drzewa są częstym zjawiskiem. Usuwaniem skutków niesfornej aury zajmują się głównie strażacy, w tym nasi z Wojskowej Straży Pożarnej.Pełniąc całodobowe dyżury są gotowi o każdej porze nieść pomoc.

Tekst zastępczy

Jak przestrzega dowódca zastępu WSP st.sierż. Artur Karłowicz : ,, Zmienna pogoda niesie ze sobą wiele zagrożeń, począwszy od lokalnych podtopień poprzez pożary wywołane uderzeniami pioruna. Wichury połączone z ulewnym deszczem niosą są bardzo niebezpieczne dla pieszych oraz dla kierowców. My jako strażacy jesteśmy wzywani w zasadzie do usuwania wszystkich wyrządzonych przez aurę szkód. Tak naprawdę jedyną receptą na wszystkie te zjawiska jest zachowanie zdrowego rozsądku.''

Tekst zastępczy