Strona Główna
AKTUALNOŚCI
07.02.2017
7 lutego prowadzone były kolejne kwalifikacje do służby w naszej brygadzie. Tego dnia padł rekord - stawiło się ponad stu kandydatów.


Kandydaci na kwalifikacje przyjeżdzają z całej Polski, nieraz setki kilometrów. Przyjeżdzają - i to już też jest tradycją - różnie przygotowani. Jedni bez problemu podciągają się na drążku, inni ... nie podciągają się w ogóle, a  w rubryce ,,  ilość podciągnięć '' widnieje cyfra  0. Tak samo część kandydatów  ,, wykręca ''  bez problemu czasy na piątkę, natomiast cześć też bez problemu wykręca czas ... ale na ocenę niedostateczną. Czym kieruje się kandydat przystępujący do egzaminu, wiedząc, że jest się nieprzygotowanym ( lub przygotowanym słabo ), a kwalifikacje przechodzą tylko ci z najlepszymi ocenami - trudno powiedzieć. Jest to po prostu strata czasu i kandydata, i prowadzących kwalifikacje. Aby realnie myśleć o służbie w brygadzie, należy mieć wysoką średnią z testu ze sprawności fizycznej. I podkreślmy - tutaj nie ma żadnych wyjątków.Dla przypomnienia:

Kwalifikacja do służby w 1.Brygadzie Pancernej obejmuje:
- wypełnienie ankiety
- test z WF-u
- rozmowę kwalifikacyjną
Natomiast wszyscy decydujący się na przystępienie do kwalifikacji powinni posiadać:

- zaświadczenia od lekarza pierwszego kontaktu dopuszczającego do zdawania egzaminu z WF-u,
- dokumenty potwierdzające tożsamość i ew. przebieg służby oraz posiadane kwalifikacje,
- stroj sportowy

Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych kwalifikacji można uzyskać pod numerami telefonów 261-812-109 lub 261-812-344.

Następne kwalifikacje prowadzone będą we wtorek 14 lutego.